Хоризонтална двослојна машина за листови
RGC-730 АВТОМАТСКА ХИДРАУЛИЧНА МАШИНА ЗА ПРАВАЊЕ ЧАШИ
МАШИНА ЗА ПРАВАЊЕ НА ЦЕЛОСНИ СЕРВО ЧОШИ

за САД

Shantou Xinhua Packing Machinery Co., Ltd. е специјализирана за автоматско пакување машини со развој, производство, продажба и услуги на клиентите.Нашата компанија прави серии на целосно автоматска машина за правење чаши, машина за екструдирање на пластични листови, машина за редење чаши, комплетна опрема и прилагодена производна линија.

2001 година

Основана

4000+

Квадратен метар

50+

Вработените

производ

Машина за екструдирање на листови

Машина за термоформирање

Машина за редење

Додатоци

JP 900 120 Лист екструдирање машина

JP 900 120 Лист екструдирање машина

JP-900-120

JP 900 120 Лист екструдирање машина

JP 900 135 Машина за екструдирање на листови

JP 900 135 Машина за екструдирање на листови

JP-900-135

JP 900 135 Машина за екструдирање на листови

JP 850 110 Лист екструдирање машина

JP 850 110 Лист екструдирање машина

JP-850-110

JP 850 110 Лист екструдирање машина

SEV-858S МАШИНА ЗА ТЕРМОФОРМИРАЊЕ ЦЕЛОСНО СЕРВО

SEV-858S МАШИНА ЗА ТЕРМОФОРМИРАЊЕ ЦЕЛОСНО СЕРВО

SEV-858S

SEV-858S МАШИНА ЗА ТЕРМОФОРМИРАЊЕ ЦЕЛОСНО СЕРВО

RGC-730 Целосно автоматска машина за термоформирање на чаши

RGC-730 Целосно автоматска машина за термоформирање на чаши

RGC-730

RGC-730 Целосно автоматска машина за термоформирање на чаши

RGC-720A Thermocol Making Machine Cup Make

RGC-720A Thermocol Making Machine Cup Make

RGC-720A

RGC-720A Thermocol Making Machine Cup Make

RGC-730A Пластична машина за термоформирање

RGC-730A Пластична машина за термоформирање

RGC-730A

RGC-730A Пластична машина за термоформирање

RGC-730S Целосно автоматска машина за термоформирање на чаши

RGC-730S Целосно автоматска машина за термоформирање на чаши

RGC-730S

RGC-730S Целосно автоматска машина за термоформирање на чаши

RGC-750 Целосно автоматска машина за термоформирање на чаши

RGC-750 Целосно автоматска машина за термоформирање на чаши

RGC-750

RGC-750 Целосно автоматска машина за термоформирање на чаши

RGC-720 Целосно автоматска машина за термоформирање на чаши

RGC-720 Целосно автоматска машина за термоформирање на чаши

RGC-720

RGC-720 Целосно автоматска машина за термоформирање на чаши

ЗК СЕРИЈА ЦЕЛОСНО АВТОМАТСКА МАШИНА ЗА СПОРЕДУВАЊЕ ЧОШИ

ЗК СЕРИЈА ЦЕЛОСНО АВТОМАТСКА МАШИНА ЗА СПОРЕДУВАЊЕ ЧОШИ

ЗК СЕРИЈА

ЗК СЕРИЈА ЦЕЛОСНО АВТОМАТСКА МАШИНА ЗА СПОРЕДУВАЊЕ ЧОШИ

РОБОТ СО ТрансВЕР ЗА АВТОМАТСКО БРОЕЊЕ И СПОРЕДУВАЊЕ

РОБОТ СО ТрансВЕР ЗА АВТОМАТСКО БРОЕЊЕ И СПОРЕДУВАЊЕ

РОБОТ СО ТрансВЕР ЗА АВТОМАТСКО БРОЕЊЕ И СПОРЕДУВАЊЕ

лесен за користење

Ксинхуа има напредна производствена опрема и стандардизирана производствена работилница

Стабилен, високоефикасен, голем излез!

неодамнешни вести

Некои новинарски прашања

Изгледите за примена на технологијата за ладна стерилизација и зачувување на храната се ветувачки

Можноста за примена на ладна стерилизација...

Во последниве години, кај нас забрзано се развиваат префабрикуваните производи за пакување од зеленчук за свежо чување како што се свежото месо, свежото исечено овошје и зеленчук и подготвената храна.Но, проблемот на кратката ф...

Види повеќе
За Стандардот за квалитет на PP Cup

За Стандардот за квалитет на PP Cup

1. Цел Да се ​​разјаснат стандардот за квалитет, проценката за квалитет, правилото за земање примероци и методот на проверка на ПП пластична чаша за пакување од 10g свежа кралска пулпа.2. Опсег на примена Погоден е за проверка на квалитет...

Види повеќе
Политики поврзани со некои провинции и градови за индустријата на пластични производи

Политики поврзани со некои провинции и градови...

Пластичните производи се направени од пластика како главна суровина за обработка на животот, индустријата и другите залихи колективно.Вклучувајќи ја пластиката како суровина за инјектирање, блистер и други производи од сите процеси...

Види повеќе

лесен за користење

За прашања за нашите производи или ценовник, ве молиме оставете ни ја вашата е-пошта и ќе стапиме во контакт во рок од 24 часа.

ИСПРАТЕТЕ ПРАШАЊЕ